fbpx

O nas

KIM JESTEŚMY?

Kornelia Duda

matematyka

Cześć! Nazywam się Kornelia i jestem tu po to, by pomóc Ci jak najlepiej zdać maturę z matematyki! Wiem doskonale, jak dobrze Cię wesprzeć, ponieważ od 9 lat zajmuję się przygotowywaniem maturzystów do egzaminu dojrzałości!

Do stworzenia tego kursu wykorzystałam doświadczenie, które nabyłam między innymi, gdy prowadziłam zajęcia dla tysięcy maturzystów w ramach ogólnopolskiego wydarzenia. Jego celem było powtórzenie najistotniejszych zagadnień przed samą maturą.

Moja misja to tworzenie najwyższej jakości treści dla każdego maturzysty (nie tylko dla tych, którzy ogarniają matmę), więc wydałam książkę „Pewniaki Maturalne”, która pozwala na powtórkę najważniejszych typów zadań.

Od lat wspieram maturzystów poprzez działania na Facebooku, YouTube oraz podczas indywidualnej współpracy. Zrobiłam wszystko, aby ten kurs był najlepszym połączeniem mojej wiedzy, doświadczenia, a także wyrozumiałego podejścia – bo każdy może zrozumieć matematykę, wystarczy ją odpowiednio przedstawić 🙂.

Rita Larek

język polski

Cześć! Mam na imię Rita i od 2012 roku przygotowuję uczniów do matury z języka polskiego. We wrześniu 2019 uruchomiłam kanał Pracownia Literacka na YouTube, gdzie publikuję filmy, które pomagają w zdobyciu maturalnej wiedzy. Do tej pory moje klipy wyświetliło już blisko milion osób i ta liczba cały czas rośnie!

Ukończyłam poznańską polonistykę w obrębie trzech specjalizacji: nauczycielskiej, artystyczno-literackiej oraz kultury mediów cyfrowych. Jestem m.in. wieloletnią stypendystką UAM czy laureatką Nagrody Rektora UAM.

Zawodu nauczyciela uczyłam się m.in. podczas współpracy ze Szkołą demokratyczną „Trampolina”, pracy z uczniami w ramach edukacji domowej czy prowadzenia licznych warsztatów. Pierwszych korepetycji z języka polskiego udzieliłam zaś będąc w II klasie gimnazjum i od tego czasu nie przestałam ani na chwilę pomagać uczniom. Stworzyłam więc Pracownię Literacką – miejsce, które wspiera w nauce języka polskiego. Dodam, że poza korepetycjami prowadzę też zajęcia kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży 🙂 .

Ania Dąbrowska

chemia

Nazywam się Ania Dąbrowska i jestem wirtualnym nauczycielem chemii. Ukończyłam Chemię Podstawową i Stosowaną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na dwóch specjalizacjach: materiałowej i nauczycielskiej. Specjalizuję się w kursach online – uczyłam zdalnie zanim to było modne 😎. Z moich lekcji skorzystało już 2 tys. osób, a mojego bloga paniodchemii.pl odwiedza rocznie prawie 100 tys. osób.

Jestem miłośnikiem efektywności – zarówno w swoich działaniach, jak i u osób, które uczę. Wyznaję zasadę, że nie liczy się ilość przerobionych zadań, ale sposób, w jaki podchodzimy do nauki i umiejętne planowanie powtórek.

Bardzo ważny jest dla mnie humor i miła atmosfera. Szorstkie podejście do uczniów i przestarzałe metody nauczania wzbudzają mój wewnętrzny sprzeciw. Dlatego tylko u mnie uczysz się słuchając o miłosnych historiach Janusza i Grażyny 😉.

Tomasz Madej

fizyka

Hej! Z tej strony Tomek! Od 2014 roku przygotowuję uczniów do matury rozszerzonej fizyki. Co myślisz o tym, żebym pomógł też Tobie?

Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz fizykę techniczną na Politechnice Lubelskiej. Maturzystów wspieram nie tylko jako nauczyciel w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. S. Barańczaka w Rzeszowie, ale też jako korepetytor czy twórca kanału ,,Pogotowie Matura Fizyka” na YouTube.

Nauczanie to moja pasja, m.in. dlatego założyłem startup Mądry Dzieciak, w ramach którego prowadzę pokazy i warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem eksperymentów i doświadczeń. Jestem też jednym z organizatorów Pikniku Nauki Eksploracje – cyklicznej imprezy popularnonaukowej odbywającej się co roku w Rzeszowie. Mogę się nawet pochwalić nagrodą – w 2016 roku zostałem finalistą polskiej edycji międzynarodowego konkursu dla naukowców FameLab 2016.

Uważam, że fizyka to fascynująca dziedzina, o której da się opowiedzieć z pomysłem, ale jednocześnie precyzyjnie i trafnie! Chcesz się przekonać, jak wyglądają lekcje ze mną? Dowiedz się więcej, o moim kursie!

Ania Klisz

Język angielski

Cześć! Mam na imię Ania i od 2013 roku uczę języka angielskiego i rosyjskiego. Pracowałam w szkołach językowych i publicznych. Od ponad 8 lat pomagam maturzystom w ich przygotowaniach do matury.

Jestem absolwentką filologii angielsko-rosyjskiej (specjalizacja nauczycielska i tłumaczeniowa) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Swoją wiedzę na temat języka angielskiego i rosyjskiego zagłębiałam nie tylko na studiach, ale też w trakcie podróży! Jeszcze jako studentka wyjeżdżałam na kilkumiesięczne pobyty w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałam i poznawałam kraj. Rosyjski doskonaliłam za to w Instytucie im. A. Puszkina w Moskwie.

Podczas zajęć pokazuję, że angielski jest logiczny, a jego nauka może sprawiać przyjemność! Już dawno odeszłam od od pracy wyłącznie z podręcznikami i zachęcam do korzystania z kursów online, aplikacji, a także z Netflixa! Dlatego moi uczniowie uwielbiają „uczyć się” angielskiego!

Od początku 2020 roku jako @pani.anglistka działam na Instagramie, gdzie dołączyło do mnie prawie 20 tysięcy osób! Wydałam też swój pierwszy kurs online dla dorosłych i ten sposób edukacji tak mnie zainspirował, że dołączyłam do zespołu Kursów do matury, aby w nowoczesny sposób wspierać w nauce także maturzystów. Kto wie, może wesprę też Ciebie?

Magda Steblewska

Opiekunka platformy i wsparcie każdego kursanta

Cześć! Tu Magda. Na co dzień odpowiadam na Twoje maile, pomagam Ci odnaleźć się na platformie oraz działam na zapleczu, by korzystanie z kursu było dla Ciebie przyjemnością! 👩‍💻 Czuwam nad tym, by wszystkie elementy na stronie tworzyły spójną całość. 

Nie spotkasz mnie w lekcjach, ale jestem pewna, że trafimy na siebie dość szybko, bo moim zadaniem jest komunikacja z uczniami. Będę Cię więc informować o ważnych dla Ciebie datach i pomogę Ci zawsze wtedy, gdy platforma będzie próbować spłatać Ci figla. Pisz do mnie na kontakt@kursydomatury.pl, jeżeli będziesz potrzebować wsparcia w jakiejś kwestii technicznej – rozwiążę ją dla Ciebie!

Z wykształcenia jestem nauczycielką, jednak zamiast pracy w szkole wybrałam działania związane z nauczaniem online. Nauczycielskie doświadczenie sprawiło jednak, że świetnie rozumiem Twoje potrzeby. Sama nie tak dawno byłam uczennicą! Dodam, że chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie, bo rozmowy z kursantami wami sprawiają mi wielką frajdę! 🙂  To co – jesteśmy w kontakcie?