Hej, Maturzysto, zdajesz w tym roku? Sprawdź SUPERpowtórki, z którymi poprawisz swój wynik!

O nas

KIM JESTEŚMY?

Rita Larek

język polski

Ciocia Rita od lektur. Zawsze wie, co autor miał na myśli. Martwisz się, że zapomnisz o jakiejś postaci literackiej? Z Ritą masz to ogarnięte – jej notatki są tak dopracowane, że biją rekordy popularności. Jej notatki i kursy pomogły już ponad 30 tys. uczniów. 

Na YouTube zaufało jej już ponad 100 tys. osób! Bez wątpienia jest to najszybciej rozwijający się polonistyczny kanał napędzany prawdziwą troską o maturzystów.

Z jej radami kursanci piszą maturę rozszerzoną nawet na 100%!

Kornelia Duda

matematyka

Wyciąga z matematycznego piekła. Jej kursanci zmieniają wynik z 30% na 80%! Pokazuje, że obliczenia nie są tak skomplikowane, jeśli znasz na nie sposób. Nie zliczymy podziękowań od osób, które zdały dzięki niej upragnioną maturę.

Co roku kilka niemal identycznych zadań z kursu, pojawia się na maturze – nic dziwnego, w końcu napisała książkę „Pewniaki maturalne”.

66 tys. maturzystów uczy się z nią matmy na TikToku!

Ania Dąbrowska

chemia

Opadły Ci już ręce i szukasz kogoś, z kim chemia stanie się zrozumiała? Jesteś w dobrym miejscu! Nauka z Anią to pełen konkret (bez zbędnych ceregieli) w atmosferze żartów o miłosnych uniesieniach Janusza i Grażyny (z nimi też pociśniesz chemię).

Jej blog paniodchemii.pl, to prawdziwa skarbnica chemicznej wiedzy! Odwiedza go 100 tys. uczniów!

Chcesz więcej? Na naszych lekcjach na żywo z Anią, chemii uczy się 13 tys. osób! (to tyle samo, ile śledzi ją na instagramie).

Tomasz Madej

fizyka

Z nim fizykę ogarniesz w mgnieniu oka, bo lekcje w kursie Tomka płyną szybciej niż światło – minuty zamieniają się w sekundy!

Kursanci cenią jego poczucie humoru – Tomek to prawdziwy jajcarz (to właśnie z nim uczysz się, że pV=nRT – Piękna Violetta na Rurze Tańczy).

Jest też mistrzem eksperymentów – ma więcej gadżetów i przyrządów niż James Bond! Za ich pomocą uczy na tik toku aż 63 tyś. osób!

Ania Łukawska

biologia

Ania przeniesie Cię w świat naturalnych cudów, gdzie każdy organizm ma swoją rolę. Maturzyści są jednogłośni – biologia z nią jest zaraźliwa! A w jej lekcje można wkręcić się, jak w najlepszy serial.

Koniec z niezrozumiałymi procesami! Z Anią wreszcie je zrozumiesz. O biologii wie tyle, że nawet Darwin by z niej zrobił swojego asystenta!

Jej tik toki polubiło 38 tys. uczniów!

Agata Dąbrowa

geografia

Twój kompas w drodze do matury! Agata geografię ma w małym paluszku, więc prosto i konkretnie tłumaczy nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Jej wiedza jest tak szeroka, że nawet Google Earth zazdrości!

Pasję czuć z daleka – nie bez powodu jest przewodnikiem górskim.

W ostatnim roku szkolnym w lekcjach Agaty wzięło udział ponad 11 tys. maturzystów – a ich zdanie jest jedno: to był sztos!

Dominik Niklas

historia

Nasz historyczny detektyw – Dominik, potrafi odsłonić tajemnice przeszłości tak sprawnie, jakby był na tropie największych kryminalnych intryg!

O historii opowiada z taką pasją, że czas zatrzymuje się, a Ty przenosisz się wprost do minionych epok!

Jest też mistrzem w nauczaniu dat i trudnych pojęć – zdziwisz się, jak w kilka minut za pomocą technik zapamiętywania i zwinnym skrótom myślowym je zapamiętasz! (Harry Potter się chowa!).

Do matury przygotowuje od 14 lat. Jego tik toki polubiło 31 tys. uczniów!

Ania Klisz

język angielski

Hello student! Ania, nasza nauczycielka angielskiego, to „Queen of English”! Jej lekcje są jak magiczne zaklęcia językowe – dzięki nim nauka staje się czarodziejską podróżą przez gramatykę, słownictwo i wymowę!

Na insta uczy się z nią 100 tys. osób – w tym aż 13 tys. maturzystów. Good job!

U Ani nie ma miejsca na sztywniactwo i bycie boomerem – w jej kursie (poza lekcjami) uczysz się aplikacji i Netflixa! Angielski jest wszędzie – i ona wie, jak to wykorzystać!

Agata Dudnik

język niemiecki

Uczniowie o Agacie mówią „Sprachmeisterin” (mistrzyni języka), bo jej wiedza językowa jest równie imponująca jak niemiecki zestaw rzeczowników!

Przeraża Cię matura z niemieckiego: czasowniki, odmiany i dłuuugie, trudne do zapamiętania słowa? Agata potrafi zamienić nawet najbardziej skomplikowane zasady gramatyczne w zrozumiałe i fascynujące opowieści. Każdy maturzysta chce się tak uczyć!

Niemca uczy się z nią na instagramie aż 12 tys. osób!

Maksymilian Barcik

WOS

Maks to prawdziwa „WOS-owa baza danych” – z nim masz pewność, że skutecznie przygotujesz się do matury z WOS-u! Wie, na co zwracać uwagę, aby zdać nawet na 100% (sam miał taki wynik!)

Czy WOS może być pasją? Tak! Dlatego Maks wybrał studia prawnicze. Od zawsze interesował się polityką, prawem i społeczeństwem – i tak mu zostało.

Do matury przygotowuje już 10 lat, a jego pierwsi uczniowie są już po studiach magisterskich! 🙂

Liliana Kozioł

język hiszpański

Chcesz podkręcić swój wynik na maturze z hiszpańskiego? Z Lilianą to możliwe! Ona zna przydatne zwroty, które zaskoczą nawet Twoich egzaminatorów.

Od wielu lat przygotowuje do matury z języka hiszpańskiego, a maturzyści pod jej okiem wykręcają świetne wyniki!

Z miłość do Hiszpanii zamieszkała na Gran Canarii! Bezpośredni kontakt z językiem sprawia, że wie, jak wykorzystać go w praktyce.

Kornelia Duda

matematyka

Cześć! Nazywam się Kornelia i jestem tu po to, by pomóc Ci jak najlepiej zdać maturę z matematyki! Wiem doskonale, jak dobrze Cię wesprzeć, ponieważ od 9 lat zajmuję się przygotowywaniem maturzystów do egzaminu dojrzałości!

Do stworzenia tego kursu wykorzystałam doświadczenie, które nabyłam między innymi, gdy prowadziłam zajęcia dla tysięcy maturzystów w ramach ogólnopolskiego wydarzenia. Jego celem było powtórzenie najistotniejszych zagadnień przed samą maturą.

Moja misja to tworzenie najwyższej jakości treści dla każdego maturzysty (nie tylko dla tych, którzy ogarniają matmę), więc wydałam książkę „Pewniaki Maturalne”, która pozwala na powtórkę najważniejszych typów zadań.

Od lat wspieram maturzystów poprzez działania na Facebooku, YouTube oraz podczas indywidualnej współpracy. Zrobiłam wszystko, aby ten kurs był najlepszym połączeniem mojej wiedzy, doświadczenia, a także wyrozumiałego podejścia – bo każdy może zrozumieć matematykę, wystarczy ją odpowiednio przedstawić 🙂.

Rita Larek

język polski

Cześć! Mam na imię Rita i od 2012 roku przygotowuję uczniów do matury z języka polskiego. We wrześniu 2019 uruchomiłam kanał Pracownia Literacka na YouTube, gdzie publikuję filmy, które pomagają w zdobyciu maturalnej wiedzy. Do tej pory moje klipy wyświetliło już ponad 6,5 mln osób i ta liczba cały czas rośnie!

Ukończyłam poznańską polonistykę w obrębie trzech specjalizacji: nauczycielskiej, artystyczno-literackiej oraz kultury mediów cyfrowych. Jestem m.in. wieloletnią stypendystką UAM czy laureatką Nagrody Rektora UAM.

Zawodu nauczyciela uczyłam się m.in. podczas współpracy ze Szkołą demokratyczną „Trampolina”, pracy z uczniami w ramach edukacji domowej czy prowadzenia licznych warsztatów. Pierwszych korepetycji z języka polskiego udzieliłam zaś będąc w II klasie gimnazjum i od tego czasu nie przestałam ani na chwilę pomagać uczniom. Stworzyłam więc Pracownię Literacką – miejsce, które wspiera w nauce języka polskiego. Dodam, że poza korepetycjami prowadzę też zajęcia kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży 🙂 .

Ania Dąbrowska

chemia

Nazywam się Ania Dąbrowska i jestem wirtualnym nauczycielem chemii. Ukończyłam Chemię Podstawową i Stosowaną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na dwóch specjalizacjach: materiałowej i nauczycielskiej. Specjalizuję się w kursach online – uczyłam zdalnie zanim to było modne 😎. Z moich lekcji skorzystało już 2 tys. osób, a mojego bloga paniodchemii.pl odwiedza rocznie prawie 100 tys. osób.

Jestem miłośnikiem efektywności – zarówno w swoich działaniach, jak i u osób, które uczę. Wyznaję zasadę, że nie liczy się ilość przerobionych zadań, ale sposób, w jaki podchodzimy do nauki i umiejętne planowanie powtórek.

Bardzo ważny jest dla mnie humor i miła atmosfera. Szorstkie podejście do uczniów i przestarzałe metody nauczania wzbudzają mój wewnętrzny sprzeciw. Dlatego tylko u mnie uczysz się słuchając o miłosnych historiach Janusza i Grażyny 😉.

Tomasz Madej

fizyka

Hej! Z tej strony Tomek! Od 2014 roku przygotowuję uczniów do matury rozszerzonej fizyki. Co myślisz o tym, żebym pomógł też Tobie?

Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz fizykę techniczną na Politechnice Lubelskiej. Maturzystów wspieram nie tylko jako nauczyciel w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. S. Barańczaka w Rzeszowie, ale też jako korepetytor czy twórca kanału ,,Pogotowie Matura Fizyka” na YouTube.

Nauczanie to moja pasja, m.in. dlatego założyłem startup Mądry Dzieciak, w ramach którego prowadzę pokazy i warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem eksperymentów i doświadczeń. Jestem też jednym z organizatorów Pikniku Nauki Eksploracje – cyklicznej imprezy popularnonaukowej odbywającej się co roku w Rzeszowie. Mogę się nawet pochwalić nagrodą – w 2016 roku zostałem finalistą polskiej edycji międzynarodowego konkursu dla naukowców FameLab 2016.

Uważam, że fizyka to fascynująca dziedzina, o której da się opowiedzieć z pomysłem, ale jednocześnie precyzyjnie i trafnie! Chcesz się przekonać, jak wyglądają lekcje ze mną? Dowiedz się więcej, o moim kursie!

Ania Łukawska

biologia

Hej! Nazywam się Ania Łukawska i wesprę Cię w przygotowaniach do egzaminu z biologii.

Choć po maturze od razu dostałam się na kierunek lekarski, to jednak serce podpowiadało mi, że to właśnie na biologii chcę się skupić w swoim życiu zawodowym. Tak też zrobiłam.  Ukończyłam biologię molekularną i pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz biologię stosowaną na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i na co dzień pracuję jako nauczycielka biologii.

Uważam, że w nauce tego przedmiotu ważny jest każdy szczegół, dlatego bardzo dbam o to, aby na swoich zajęciach przekazywać precyzyjne informacje i korzystać z estetycznych materiałów. Z doświadczenia wiem, że przygotowywanie się do matury na bazie takich treści daje doskonałe rezultaty.

A co robię, gdy nie uczę? Po godzinach uwielbiam podróżować, bawić się z moim kotem Bulbozurem oraz wspominać harcerskie czasy – mogę pochwalić się tytułem podharcmistrza!

 

Agata Dąbrowa

geografia

Hej, hej! Z tej strony Agata Dąbrowa – matura z geografii Ci ze mną niestraszna!

Na co dzień pracuję jako nauczycielka przedmiotów przyrodniczych i …uwielbiam swoją pracę! Już jako studentka wiedziałam (ukończyłam geografię z biologią oraz geografię turystyczną na Uniwersytecie Wrocławskim), że pokazywanie innym piękna świata to moje życiowe powołanie. Pewnie dlatego nie tylko uczę geografii, ale jestem też przewodnikiem górskim. Swój przedmiot znam więc od strony teorii, ale i praktyki. Zaprowadzę Cię w góry i do matury!

Jak to zrobię? Postawię na konkretne informacje i jasny proces nauki. Geografia – jako jedno z najczęściej wybieranych rozszerzeń – to bowiem niekiedy niedoceniany przeciwnik. Ze mną nic Cię nie zaskoczy (nawet kilmat!)

 

Dominik Niklas

historia

Miło mi! Tu Dominik Niklas – pomogę Ci z historią!

Stop nudzie! To moje nauczycielskie motto. Od 12 lat przygotowuję uczniów do egzaminu dojrzałości i zdaję sobie sprawę, że podstawowa misja historyka to… zaciekawić i nie przerazić!

Jako prawnik i historyk z wykształcenia (ukończyłem Uniwersytet Gdański) musiałem przyswoić na swojej drodze tysiące dat, faktów i biografii. Dzięki temu wiem, jak Ci pomóc, gdy przed maturą z przerażeniem patrzysz na opasłe książki od historii – techniki zapamiętywania i ciekawe skróty myślowe? Witaj pod moimi skrzydłami!

Gdy akurat przerwę opowiadanie o historycznych ciekawostkach, to swój czas poświęcam opiece nad zwierzętami (mam dwa króliki, dwa szynszyle i dwa psy) oraz muzyce (śpiewam i gram na gitarze elektrycznej).

 

Ania Klisz

język angielski

Cześć! Mam na imię Ania i od 2013 roku uczę języka angielskiego i rosyjskiego. Pracowałam w szkołach językowych i publicznych. Od ponad 8 lat pomagam uczniom w ich przygotowaniach do matury.

Jestem absolwentką filologii angielsko-rosyjskiej (specjalizacja nauczycielska i tłumaczeniowa) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Swoją wiedzę na temat języka angielskiego i rosyjskiego zagłębiałam nie tylko na studiach, ale też w trakcie podróży! Jeszcze jako studentka wyjeżdżałam na kilkumiesięczne pobyty w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałam i poznawałam kraj. Rosyjski doskonaliłam za to w Instytucie im. A. Puszkina w Moskwie.

Podczas zajęć pokazuję, że angielski jest logiczny, a jego nauka może sprawiać przyjemność! Już dawno odeszłam od od pracy wyłącznie z podręcznikami i zachęcam do korzystania z kursów online, aplikacji, a także z Netflixa! Dlatego moi uczniowie uwielbiają „uczyć się” angielskiego!

Od początku 2020 roku jako @pani.anglistka działam na Instagramie, gdzie dołączyło do mnie prawie 20 tysięcy osób! Wydałam też swój pierwszy kurs online dla dorysłych i ten sposób edukacji tak mnie zainspirował, że dołączyłam do zespołu Kursów do matury, aby w nowoczesny sposób wspierać w nauce także maturzystów. Kto wie, może wsprę też Ciebie?

Ania Klisz

Język angielski

Cześć! Mam na imię Ania i od 2013 roku uczę języka angielskiego i rosyjskiego. Pracowałam w szkołach językowych i publicznych. Od ponad 8 lat pomagam maturzystom w ich przygotowaniach do matury.

Jestem absolwentką filologii angielsko-rosyjskiej (specjalizacja nauczycielska i tłumaczeniowa) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Swoją wiedzę na temat języka angielskiego i rosyjskiego zagłębiałam nie tylko na studiach, ale też w trakcie podróży! Jeszcze jako studentka wyjeżdżałam na kilkumiesięczne pobyty w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałam i poznawałam kraj. Rosyjski doskonaliłam za to w Instytucie im. A. Puszkina w Moskwie.

Podczas zajęć pokazuję, że angielski jest logiczny, a jego nauka może sprawiać przyjemność! Już dawno odeszłam od od pracy wyłącznie z podręcznikami i zachęcam do korzystania z kursów online, aplikacji, a także z Netflixa! Dlatego moi uczniowie uwielbiają „uczyć się” angielskiego!

Od początku 2020 roku jako @pani.anglistka działam na Instagramie, gdzie dołączyło do mnie prawie 20 tysięcy osób! Wydałam też swój pierwszy kurs online dla dorosłych i ten sposób edukacji tak mnie zainspirował, że dołączyłam do zespołu Kursów do matury, aby w nowoczesny sposób wspierać w nauce także maturzystów. Kto wie, może wesprę też Ciebie?

Magda Steblewska

Opiekunka platformy i wsparcie każdego kursanta

Cześć! Tu Magda. Na co dzień odpowiadam na Twoje maile, pomagam Ci odnaleźć się na platformie oraz działam na zapleczu, by korzystanie z kursu było dla Ciebie przyjemnością! 👩‍💻 Czuwam nad tym, by wszystkie elementy na stronie tworzyły spójną całość. 

Nie spotkasz mnie w lekcjach, ale jestem pewna, że trafimy na siebie dość szybko, bo moim zadaniem jest komunikacja z uczniami. Będę Cię więc informować o ważnych dla Ciebie datach i pomogę Ci zawsze wtedy, gdy platforma będzie próbować spłatać Ci figla. Pisz do mnie na kontakt@kursydomatury.pl, jeżeli będziesz potrzebować wsparcia w jakiejś kwestii technicznej – rozwiążę ją dla Ciebie!

Z wykształcenia jestem nauczycielką, jednak zamiast pracy w szkole wybrałam działania związane z nauczaniem online. Nauczycielskie doświadczenie sprawiło jednak, że świetnie rozumiem Twoje potrzeby. Sama nie tak dawno byłam uczennicą! Dodam, że chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie, bo rozmowy z kursantami wami sprawiają mi wielką frajdę! 🙂  To co – jesteśmy w kontakcie?